16 maj 2013

Gdzie parkować? Gdzie jeść?

Jako, że wiele z was przyjeżdża do Cieszyna z innych części Polski, dziś post który mam nadzieję ułatwi wam pobyt w tym mieście.

Gdzie zaparkować?
W Cieszynie mamy dwie strefy - strefa płatnego parkowania oraz bezpłatne parkingi.
Oczywiście najbliżej rynku, a tym samym Domu Narodowego, w którym będzie odbywał się zlot obowiązuje strefa płatnego parkowania.
Obowiązuje ona od godziny 8 do 14. Cena w strefie A wynosi 2zł za godzinę, w strefie B można wykupić bilet całodniowy za 7zł.

Strefa A:
W tej strefie szukajcie miejsc na samym rynku oraz w bocznych uliczkach:  Głęboka, Matejki, Mennicza, Zamkowa, Pokoju, pl. Londzina, Pl.Wolności  oraz Korfantego, Kubisza, Chrobrego, Garncarska, Pl. Słowackiego, Limanowskiego, Nowe Miasto, Śrutarska, Browarna. (Najbliżej rynku są te wymienione jako pierwsze)

Strefa B:
Przykopa, Aleja Łyska, Młyńska Brama, Katowicka, Wiejska, Sarkandra, Bobrecka

Bezpłatne parkingi:
Najbliżej rynku znajduje się Parking na Amfiteatrze -ulica 3 maja, dalej parkingi przy sklepie Kaufland oraz Castorama - Liburnia 28

Gdzie jeść?

Jako, że zlot trwa cały dzień macie prawo zgłodnieć.
Obowiązkowym punktem, do którego musicie zajrzeć jest sklep tuż przy rynku. Znajdziecie w nim Cieszyńskie kanapki, nie znajdziecie takich nigdzie indziej. Sklep w sobotę jest czynny tylko do 12 więc zapraszam tam na śniadanie :)

Restauracji w których możecie zjeść obiad, znajdziecie mnóstwo. Będziemy w końcu na samym rynku, w sercu miasta. Wystarczy tylko się rozejrzeć i wybrać.
Jeżeli jednak chcecie zjeść tanio i szybko (żeby szybciutko wrócić na zlot) polecam wam bar Zapiecek (ul. Sejmowa 4), jeśli preferujecie fast foody zapraszam do Conieco (Rynek 3) oraz bar Millor (Mennicza 4 - 5 kroków od Domu Narodowego)

Macie jeszcze jakieś pytania? Piszcie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz